کلمه عبور :
رمز عبور :
زندگی‌نامه علمی

اینجانب غلام حسن مقیمی دوره ابتدایی را در یکی از روستاهای شهرستان بهشهر بنام زیروان اتمام ، سپس مقطع راهنمایی را در شهرستان بهشهر و دبیرستان را در رشته برق در سال ۵٨ در شهرستان بابل گذراندم. با پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان عضو افتخاری وارد سپاه پاسداران اسلامی، سپس به مدت حدود دوسال، وارد مناطق جنگی کشور شدم.

 در سال ١٣۶۵ وارد حوزه علمیه قم شدم و دروس سطح را در سال ٧۵ به اتمام رساندم. از سال ۶٨ همزمان با دروس حوزوی دروس دانشگاهی را شروع نموده ام که در سال ٧٨ مقطع ارشد و در سال ٩٣ مقطع دکتری در رشته علوم سیاسی را با معدل ١٩/٠۶ اخذ نموده ام.

از سال ٧١ ١٣ کارِ پژوهش و تالیف را شروع نمودم. اولین مقاله را در سال ٧١ تحت عنوان ضرورت مباحث و مطالعات سیاسی در حوزه های علمیه نگاشتم. تاکنون بیش از سی مقاله تخصصی، پنج مقاله علمی پژوهشی و سه کتاب را منتشر نموده ام که شرح آن در رزومه آموزشی و پژوهشی بنده به تفصیل آمده است. در همین رابطه کتاب «نقش مردم در حکومت دینی» در سال ٨٠ ١٣به عنوان اثر برگزیده فرهنگی سال شناخته شد و از رئیس جمهور محترم لوح تقدیر دریافت نمودم. رساله دکتری نیز جزء پنج اثر منتخب در "دبیرخانه حمایت از رساله های دکتری کشور" شناخته شد.