کلمه عبور :
رمز عبور :
زندگی‌نامه علمی

تولد: 15/8/1357 در شهرستان جلفا استان آذربایجان شرقی

تحصیلات: ابتدایی و راهنمایی و دبیرستان را در همان جا سپری کردم و در طول این سه دوره تحصیلی از دانش آموزان ممتاز بودم.

ورود به حوزه علمیه: در سال 1376 بر خلاف انتظار دوستان و آشنایان و معلمان با راهنمایی یکی از روحانیون شهرمان، وارد حوزه علمیه حضرت ولی عصر (عج)  بناب شدم. موفق شدم شش پایه تحصیلی را در چهار سال به اتمام رسانده و بعد از ازدواج، برای ادامه تحصیلات عازم شهر مقدس قم شدم.

اساتید مقدمات در شهرستان بناب: حاج آقا باقری بنابی در فقه، استاد اصغری در کلام، استاد سیدی در اصول فقه، استاد صدر کریمی در ادبیات عربی

در حوزه بناب تدریس ادبیات عربی را به طور رسمی با اجازه حاج آقا بنابی شروع کردم و دو سال دروس صرف ساده، عوامل و هدایه  و صمدیه را تدریس کردم.

بعد از مهاجرت به قم در سال 1380 همزمان با ادامه تحصیل، تدریس را نیز در مدرسه امام عصر (عج) قم مشغول بودم و حدود 10 سال در این مدرسه دروس ادبیات عربی (سیوطی، مغنی، صرف ساده،تجؤیه و ترکیب) و الموجز فی اصول الفقه و المنطق ادامه دادم.

از سال 1384 برای تدریس وارد گروه ادبیات عربی مجتمع آموزش عالی امام خمینی ره جامعة المصطفی شدم و تا کنون دروس ادبیات عربی، کلام (کشف المراد) و شیعه شناسی در این مدرسه در مقطع عمومی، کارشناسی و ارشد تدریس داشته ام. از سال 1392 عضو گروه شیعه شناسی شدم و از سال 1394 هم عضو هیئت علمی و دبیر آموزشی این گروه هستم .

در مدارس دیگر نیز تدریس داشته ام که عبارتند از: حجته (دوره تربیت مدرس کارشناسی ارشد)، معصومیه خواهران (کارشناسی و ارشد) تربیت مدرس صدیقه کبری (س) ادبیات عربی، کلام و منطق

اساتید سطح: استاد حیدری(رسائل و کفایه)، استاد میری (فقه)، استاد سید حسن عاملی (مکاسب محرمه)، استاد ابراهیمی (فلسفه)

کارشناسی ارشد: در سال 1385 در اولین دوره کارشناسی ارشد دانشگاه معارف در رشته مدرسی معارف اسلامی گرایش مبانی نظری اسلام پذیرفته شدم و با معدل 91/17 در سال 1389 فارغ التحصیل شدم و پایان نامه ام  با نمره 20 به عنوان پایان نامه برتر دانشگاه شناخته شد.

دکتری: در سال 1390 در نخستین دوره دکتری دانشگاه ادیان و مذاهب در رشته شیعه شناسی پذیرفته شدم و هم اکنون (18/5/1395) در شرف دفاع از رساله دکتری هستم .